Początek

Witam na pierwszym poście mojego bloga!
Będzie to programistyczny blog związany z programowaniem w języku Java. Jestem osobą, która nie posiada żadnego doświadczenia w programowaniu komercyjnym.
I właśnie dlatego postanowiłem stworzyć tego bloga aby zaprezentować moją ścieżkę nauki do uzyskania pierwszej pracy jako Junior Java Developer.

Może coś o mnie:

wiktor

Mam na imię Wiktor. Mam 26 lat. Ukończyłem studia na Politechnice Lubelskiej, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.
Obecnie jestem na studiach magisterskich z Zarządzania

Skąd to programowanie?

Ostatnie wakacje w Stanach Zjednoczonych dały mi dużo do myślenia.
Od dłuższego czasu zastanawiałem się co chciałbym robić w swoim życiu.
Doszedłem w końcu do rozwiązania owej zagadki.
A odpowiedzią jest oczywiście programowanie! Moja przygoda z komputerem zaczęła się gdy miałem 5 lat, wtedy to właśnie w moim mieszkaniu pojawił się pierwszy komputer.

wiktor
Dzięki setkom godzin spędzonych przy komputerze w ciągu mojego życia, moje ciało tak się zahartowało, że na ten moment nie odczuwam zmęczenia po kilku godzinnej sesji z komputerem. Właśnie dlatego doszedłem do wniosku, że można ten aspekt też wziąć pod uwagę.
Wybrałem język Java, ponieważ nie jest to język prosty do ogarnięcia (jak Python) więc jest to w pewnym sensie wyzwanie oraz zapotrzebowanie w Polsce jak i na świecie jest ogromne.

Co dalej na blogu?

Tak jak wspomniałem, blog ma na celu pokazanie ścieżki rozwoju mnie samego.
W tym momencie muszę się skupić na nauce i szlifowaniu podstaw Javy. Mam nadzieję, że w końcu dostanę pracę jako Junior Java Developer i będę mógł kontynuować bloga w kierunku Developera.
Wszystko z czasem. Zapraszam do dalszego śledzenia!