Update!

Witam wszystkich bardzo serdecznie 😉
Trochę zaniedbałem mojego bloga, było to spowodowane zapewne prokrastynacją, która dopada także mnie. Uważam jednak, że jeżeli się czegoś naprawdę chcę to zawsze uda się znaleźć no to czas, więc nie będę się tutaj usprawiedliwiał .

W tym poście chcę pochwalić się tym czego dokonałem od ostatniego wpisu.
Po pierwsze wziąłem udział w losowaniu Scholarship na stronie udacity.com.
Były dwie opcję do wyboru:
1 – dla początkujacych, którzy maja krótkie doświadczenie z Java mniej niż rok ,
2 – dla osób bardziej zawansowanych 2 lata doświadczenia.

W pierwszym przypadku był oferowany kurs oraz pomoc na forum przez profesjonalnych programistów z Googla.

Ja wybrałem pierwszą opcję i udało mi sie zakwalifikować. Jestem bardzo zadowolony z kursów, są one wykonane profesjonalnie i dosyć szczegółowo.

udacity-logo

Wiktor, you’ve been selected as a scholarship recipient!

Hi Wiktor,

Congratulations! You have been selected for a scholarship to learn Android with Udacity. Based on your application, you have qualified for the Android Beginners Path. This scholarship will cover all the fees required for you to study the Android Development for Beginners course on Udacity with support from our mentors and staff for three months. You’ll soon learn to code and be on your way to creating your first app on Android.

Over 70,000 people applied to the 10,000+ available scholarships funded by Google. Faced with an incredible pool of talented candidates from across Europe, we chose individuals who presented exceptional professional ambitions and a strong motivation to learn. We know you’ll make good use of this opportunity!


Lublin GameDev – jest to organizacja stworzona przez pasjonatów gier komputerowych, głownym silnikiem jest tu Unity, język C++.
Byłem pierwszy raz na spotkaniu, pomimo że jestem świeżakiem oraz nigdy nie tworzyłem niczego w Unity to nie czułem się jak odmieniec.
Dowiedziałem się jak mniej więcej to wygląda, poznałem też programistę, który programuje w Javie i używa do tego silnika libGDX.
Po spotkaniu myślałem, nad zmiana z Javy na C++ i Unity, ale na szczęscie, po rozmowie z kolegą stwierdziłem, że lepiej zostać przy jednym języku niż rzucać się na kompletnie coś nowego. Zainteresowałem się libGDX i zrobiłem 2 proste gry z tutoriali JavaDevMatt. Podsumowując – chlopaki naprawdę w tym siedzą i dość szybko potrafią zarazić swoimi zainteresowaniami 😉


Lublin Java User Group – organizowanie na UMCS przez bardzo doświadczonych programistów.

Byłem już na 2 wykładach. Oba prowadził Marek Marzec.
Bez owijania w bawełnę, ten człowiek naprawdę potrafi świetnie prowadzić prezentacje, widać pełnyprofesjonalizm i wiedzę, którą zdobył przez kilkanaście lat w frimach programistycznych. Co najważniejsze przekazywana wiedza z łatwością  zapisuje w moim mózgu. Szczerze mówiąc, jest to pierwsza osoba, na której wykłady naprawdę wyczekuję z niecierpliwością.
Dodatkowo, prezentacje są interaktywne z widzami więc można, przy oddaniu dobrej odpowiedzi, wygrać jakieś mini nagrody 🙂
Bardzo pozytywnie, a pod koniec jest pizza!


Ostatnia rzecz którą się podzielę w tym poście jest to, że spróbowałem streamować na liveedu.tv. Po co? Wiem,że ludzie zajmujacy się programowaniem lubią oglądać jak ktoś inny programuje. Pomyślałem, że to będzie najlepsza droga dla osoby, która nie ma żadnych znajomych w tej branży.
Dzięki temu udało mi się poznać bardzo dobrego programistę o niku Levvy, który pomaga mi z każdym większym problemem jaki napodkam na swojej drodze. Za co mu bardzo dziękuję!
Na razie przestałem streamować. Obecnie sam uczę się z różnych tutoriali, ale myślę, że w przyszlosci na pewno jeszcze do tego wrócę, ponieważ w ten sposób można poznać wielu ciekawych ludzi.
Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ja też będę w stanie komuś pomóc 🙂